Pages

Tuesday, 5 October 2010

Makijażowe Trendy Sezonu - Jesień 2010


Po letnim sezonie, przepełnionym tęczowymi makijażami, nadszedł czas na jesień. W tym sezonie, dominującymi trendami w Makeup'ie będą dramatyczne usta - podkreślone niczym w 'Niebezpiecznych Związkach', migdałowy kształt oczu, mocno zarysowany ciemną kredką, oraz krzaczaste/grube brwi zaczesane do góry. W dzisiejszej modzie, zarówno w stroju jak i wyglądzie, widzimy silny wpływ lat 60-tych. Od kilku sezonów, nieustającym trendem są również tzw. ’Smokey Eyes’ - makijaż dość ciężki - polecany głównie na wieczór i weekendowe wyskoki. Polega on na nakładaniu na siebie poszczególnych warstw cieni - od jasnych szarości do czarnego lub stalowego koloru. Poszczególne cienie należy dobrze rozcieniować, aby warstwy nie były widoczne. Nakładamy szarości od zewnętrznego kącika, po wewnętrzny, wyjeżdżajac poza powiekę, niemalże pod sam łuk brwiowy. Następnie, najciemniejszy cień na zewnątrz oka, najjaśniejszy na wewnętrzny kącik. Ciemny cień nakładamy również delikatnie pędzelkiem pod oko, robiąc kreskę. Na koniec, podkreślamy górną powiekę czarną kredką lub eyeliner’em, i nakładamy tusz na rzęsy. Zamiast szarości i czerni, można użyc innych kolorów cieni - obecnie Denim oraz ciemne fiolety również przeważają na pokazach mody. Sekretem jest wyraźne podkreślenie oka, wyrażając głębię spojrzenia.
Nigdy nie zapominaj o brwiach! Są one oprawą twarzy, więc nie zaniedbuj ich i zawsze utrzymaj je w nienagannym porządku.Uzupełnij przerwy między włoskami nieco jaśniejszym niż twój naturalny odcień brwi cieniem lub kredką i zaczesz szczoteczką lekko do gory.
Co do czerwonych, uwypuklonych ust, królujących w sezonie jesiennym tego roku, należy dobrać wlaściwy odcień czerwieni. Półki w działach kosmetycznych przepełnione są przeróznymi czerwieniami - poprzymierzaj je i dostosuj odpowiednio do swej urody i koloru oczów - jeśli nie jesteś pewna, która szminka pasuje do ciebie najlepiej, zapytaj o radę sprzedawczynię, lub wybierz się na zakupy wraz z przyjaciółką, która pomoże ci w wyborze.. Pamiętaj jednak, aby zdecydować  się na tą czerwień, w której czujesz się najwygodniej i najbardziej sexy...Jeśli jednak nie jesteś przekonana, co do akcentowania ust - zacznij od czerwonego błyszczyku, do którego możesz dodać odrobinę szminki, równomiernie rozprowadzajac na ustach pędzelkiem. 

No comments:

Post a Comment